Ki fogunk maradni?
Európa mindenképp integrálódik, csak arról dönthetünk, hogy velünk vagy nélkülünk.
Európa mindenképp integrálódik, csak arról dönthetünk, hogy velünk vagy nélkülünk.
Az EP-elnök Martin Schulz szerint Magyarországnak csak a pénz a fontos az EU-ból, de Szijjártó szerint ez sértés, az a pénz nekünk jár, Schulz pedig túl pökhendi.
A tagállamok bel- és igazságügyi miniszterei közös nyilatkozatban szólították fel az Európai Bizottságot, hogy tegye lehetővé az átmeneti határellenőrzés meghosszabbítását.
Elutasította a menekült gyerekek ellátásához szükséges segítségről szóló magyar kérést az EU – állította Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.
Az alacsony olajár miatt komoly költségvetési gondjai vannak az orosz gazdaságnak, így könnyen arra kényszerülhetnek, hogy ne adjanak új hitelt más országok számára – írja a Portfolio az orosz pénzügyminiszter-helyettes nyilatkozata alapján. A paksi bővítést azonban az Brüsszel is elkaszálhatja, valamint az amerikai GE is már készülődik, hogy mivel tudna bekapcsolódni a projektbe, meglehet, az oroszok helyett.
Soros György sötéten látja az Európai Unió jövőjét, és úgy tartja, hogy a megoldás a németek kezében van. Egy német lapnak adott interjúban a milliárdos üzletember összehasonlította az új lengyel és a régi magyar kormány politikáját, és úgy találta, hogy bár Kaczynski butább, mint Orbán, az általuk forszírozott rezsim igencsak hasonlít egymásra. Soros beszélt arról, miért találja ártalmasnak a magyar menekültpolitikát, és elmondta, mi a legfőbb dolog, amit élete során megtanult.
Forradalmi javaslattal állt elő a CÖF, illetve Fricz Tamás kuratóriumi tag: eltörölnék az Európai Bizottságot, és az Európai Unió vezetését az Európai Tanácsra bíznák. Az EU alapokmányát pedig úgy írnák át, hogy szuverén nemzetállamok szövetségévé váljon. Javaslataikat el is küldik az EU döntéshozóinak.
Hatszázmilliárdos vitába bonyolódott a magyar kormány Brüsszellel. Noha ez a pénz még nem folyt be a költségvetésbe, ám a hűlt helye is bevételként könyvelhető el.
Teherán eleget tett a nagyhatalmakkal tavaly nyáron kötött nukleáris megállapodásban foglalt kötelezettségeinek az amerikai diplomácia szerint is. Az Egyesült Államok elnöke elrendelte, az Európai Unió pedig megindította a perzsa állam elleni szankciók feloldását szombat este.
Lengyelország új kormánya vezető szerepre törekszik a kelet-közép-európai térségben, egyúttal maga mögé szervezné a blokk országait, hogy egységes politikát tudjanak felmutatni Brüsszelben – véli az amerikai Stratfor geopolitikai elemzése. Az agytröszt szerint azonban ebben akadályt jelentenek a térség politikai törésvonalai, Magyarországgal is meggyűlhet akár a lengyelek baja, ugyanis ha ők szeretnének lenni a térség brüsszeli szószólói, ahhoz az Orbán-kormány támogatása is kell, az orosz szankciók viszont komoly vitapontot jelenthetnek a két kormány között.
Látszólag hatalmas sikert ünnepelhetett csütörtökön Orbán Viktor: 10 év szünet után brit kormányfő jött Magyarországra, akivel gyümölcsöző megbeszélés után jó hangulatú sajtótájékoztatót tartottak, ahogy egymást inkább csak Viktorként és Davidként emlegették. De ha jól odafigyeltünk, David Cameron nem ígért semmit azzal kapcsolatban, hogy a magyar vendégmunkásokat nem fogják sújtani a bevándorlásügyi korlátozások.
Ön a brit miniszterelnök, az ég szerelmére, ne hagyja, hogy bárki a nyakába boruljon!
Még soha nem volt olyan gyenge az Európai Unió gazdasági, katonai, politikai értelemben, mint most – mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Magyar Hírlapnak. Kövér szerint így nincs is értelme az EU-nak, bár azt elismerte, hogy nincs helyette alternatíva, mert ha megszűnne, a helyzet még rosszabb lenne.
Az Európai Uniónak sikerekre van szüksége. Ha több ügyben leszünk sikeresek, mint amennyi nézetkülönbségünk van, akkor van jövőnk - jelentette ki a Magyar Idők csütörtöki számában megjelent interjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint ha a közösségnek nem sikerül kiszabadulnia a kátyúból, akkor "újra kell gombolni az európai mellényt".
Német lapértesülés szerint Törökország vízumkötelezettséget ír elő a beutazó szíriai állampolgároknak, ezt Ahmet Davutoglu török kormányfő jelentette be csütörtökön Brüsszelben az európai menekültválság témájában szervezett úgynevezett mini csúcson.
A brit reformjavaslatok némelyike "elfogadhatatlannak" tűnik, de "valós esély" van arra, hogy februárban sikerül megállapodásra jutni, ha David Cameron brit miniszterelnök kész kompromisszumot kötni, véli Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke. Cameron javaslatait olyan reformnak szánja, melyet ha nem tudnak elfogadtatni, a britek népszavazással dönthetnek az EU-tagságukról.
Tavasszal kérelmet nyújtunk be az EU-nak, hogy a népszerű édességet nyilvánítsák ún. hagyományos különleges termékké, mégpedig székely-magyar termékké. Közben a románok is szeretnék levédetni a kürtőskalácsot mint hagyományos román terméket.
Az európai vezetők által "importált" bevándorlókról adott interjút Orbán Viktor egy cseh lapnak. Annak leiratát az MTI szombaton reggel leközölte, aztán visszavonta.
A Fidesz úgy tartja, az Altus Zrt. újabb európai megbízása nyílt beavatkozás a magyar belpolitikába. Ismét felvetették, hogy tiltott pártfinanszírozásnak minősül a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó céggel kötött szerződés.
Csak a Magyarország után belépett államok – Bulgária, Románia és Horvátország – állnak rosszabbul az Európai Unióban, mint Magyarország – derül ki az Eurostat tényleges egyéni fogyasztást mérő adataiból. Az egy főre jutó GDP tekintetében viszont már nem mi vagyunk a sereghajtók az EU-25-ök közül, Lettországot például lehagytuk.